165 km/h zamiast dozwolonej prędkości. Kierowca słono zapłaci

26-letni kierowca Volkswagena ponownie został zatrzymany za poważne przekroczenie prędkości. Tym razem na drodze krajowej nr 62 jechał 165 km/h. Kontrola zakończyła się utratą prawa jazdy, 15 punktami karnymi i mandatem w wysokości 5 tys. zł.

Drogowy recydywista dostał 5 tys. zł mandatuDrogowy recydywista dostał 5 tys. zł mandatu
Źródło zdjęć: © KPP Radziejów, terazwloclawek.pl | KPP Radziejów, terazwloclawek.pl
Redakcja portalu Teraz Włocławek

Mężczyznę zatrzymali policjanci z radziejowskiego wydziału ruchu drogowego. Do kontroli doszło poza obszarem zabudowanym na odcinku drogi krajowej nr 62.

Pomiar wykazał, że 26-letni mieszkaniec powiatu jechał Volkswagenem z prędkością 165 km/h. Jak informuje policja, przekroczył obowiązujący w tym miejscu limit o 72 km/h.

Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Na jego konto trafiło również 15 punktów karnych. Najbardziej dotkliwy okazał się jednak mandat – 5 tys. zł.

Tak wysoka kwota wynikała z tzw. recydywy drogowej. Mężczyzna w ciągu ostatnich dwóch lat po raz kolejny dopuścił się tego samego poważnego wykroczenia, dlatego przewidziana w taryfikatorze grzywna została podwojona.

Droga krajowa nr 62 przebiega przez powiat radziejowski i jest regularnie kontrolowana przez patrole drogówki. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków.

Wybrane dla Ciebie