Zabawa, licytacje i pomoc dla Julii. IV Piknik Na Soli już w niedzielę

W Zgłowiączce szykuje się czwarta edycja Pikniku Na Soli. Tegoroczne spotkanie będzie miało charytatywny cel – podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka na leczenie i rehabilitację Julii Michalskiej, która zmaga się z poważnymi problemami ze wzrokiem.

IV Piknik Na Soli już w niedzielęIV Piknik Rodzinny w Boniewie
Źródło zdjęć: © terazwloclawek.pl | terazwloclawek.pl
Mariusz

Julia od urodzenia pozostaje pod opieką specjalistów. Mimo dotychczasowego leczenia i przebytych operacji jej wzrok nadal się pogarsza. Rodzina zbiera środki na kosztowne badania genetyczne, dalszą diagnostykę oraz rehabilitację, które mogą pomóc ustalić przyczynę choroby i dobrać skuteczniejsze leczenie.

Jednym z najważniejszych punktów pikniku będzie charytatywna licytacja. Koło Gospodyń Wiejskich w Zgłowiączce przygotowało rękodzieło, które trafi pod młotek, a cały dochód zostanie przekazany na wsparcie dziewczynki.

IV Piknik Na Soli odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca, o godz. 14:00 w Zgłowiączce. Organizatorami są KGW Zgłowiączka, Gmina Lubraniec oraz miejscowa Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki.

W programie znalazły się warsztaty rękodzielnicze, pokaz haftu kujawskiego, gry i zabawy, prezentacja sprzętu OSP, przejażdżki zabytkowym traktorkiem, mecz siatkówki oraz pokazy Chorągwi Zaciężnej Ziemi Kujawskiej. Dla dzieci przygotowane zostaną dmuchańce, malowanie twarzy, warkoczyki i tatuaże. Będzie też grill, słodka kawiarenka, popcorn, muzyka DJ-a oraz żurek dla uczestników. Spotkanie zakończy piana party.

Piknik będzie okazją do spędzenia niedzielnego popołudnia w Zgłowiączce, ale przede wszystkim do realnej pomocy. Organizatorzy zachęcają do udziału w licytacji, wpłat na zbiórkę i udostępniania informacji o walce Julii o zachowanie wzroku.

Wybrane dla Ciebie